510 005 031
biuro@kolcenaptaki.pl

Czy sztuczne kruki działają? 

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które ma problem z gołębiami oblegającymi ich balkon czy przesiadującymi na parapecie. Sztuczny kruk jest dobrym pomysłem, jeśli gołębie na Twoim balkonie są samotne i potrzebują towarzystwa 🙂 A tak serio naszym zdaniem nie warto jest inwestować w tego typu gadżety, (to słowo jest chyba adekwatne), bo po prostu nie działają. Gołębie wcale nie są takie głupie jak nam się wydaje – to dość sprytne ptaki i mają zdolność uczenia się – mam tutaj konkretnie na myśli, uczenia się, że ten straszny czarny plastikowy kruk, który zajął ich ulubione miejsce wcale nie jest taki straszny i wcale się nie porusza. Gołębie dość szybko przyzwyczajają się do takiego towarzystwa i wiedzą, że nic im nie grozi. 

W naszym sklepie czy ofercie nie znajdziecie tego typu gadżetów. Moglibyśmy je sprzedawać, bo nieświadomie ludzie chętnie je kupują, ale nasi technicy jak cała marka Kolcenaptaki.pl prowadzi również misję edukacyjną i nie chcemy zarabiać na nieświadomości naszych klientów. Tym bardziej niezrozumiałe są dla nas praktyki kilku firm konkurencyjnych, które reklamują się jako „liderzy” odstraszania ptaków w Polsce, a wciskają swoim klientom produkty nieskuteczne. Teraz rodzi się pytanie czy wynika to z ich niewiedzy czy też jedynie pogonią za pieniądzem?  Dziś sprzedamy wam kruka, jutro cudowny spray, a za tydzień wrócicie do nas po kolce albo spirale. Takim praktykom mówimy stanowcze NIE! I proszę Cię drogi czytelniku, kupuj u rzetelnych sprzedawców, zlecaj prace profesjonalnym firmom, które wiedzą co robią i potrafią doradzić czy dobrać odpowiedni produkt dla Ciebie, po to jesteśmy. Ty się nie musisz na tym znać, zaufaj nam.

Ale wracają do tematu plastikowych ptaków… 

Co zatem zamiast sztucznego kruka? 

Na parapety możemy zawsze zamontować kolce przeciw ptakom, spirale czy najdyskretniejszy (bardzo popularny na zachodzie Europy) system linek przeciw ptakom.
W przypadku balkonów najskuteczniejszym rozwiązaniem jak do tej pory jest niezmiennie siatka balkonowa. W naszej ofercie poza sprzedażą rożnego rodzaju siatek (różna wielkość oczek, różne kolory, itd.), mamy także gotowe zestawy montażowe do samodzielnej instalacji. O siatkach przeciwko ptakom i ich rodzajach przeczytasz w pozostałych artykułach naszego bloga. Oferujemy również montaż siatek balkonowych na terenie całej Polski.