510 005 031
biuro@kolcenaptaki.pl

Szukając metod zabezpieczania powierzchni przed występowaniem ptaków, z pewnością natkniemy się na siatki przeciw ptakom. Nie jest to nic innego, jak siatka wykonana z polietylenu, którą montuje się w różnych miejscach, najczęściej na zewnątrz budynków, by uniemożliwić ptakom dostanie się do nich. Siatki przeciw ptakom instaluje się na balkonach, loggiach, częściowo odkrytych tarasach i klatkach schodowych, podbitkach dachowych, dziedzińcach, „studniach” kamienic i innych miejscach, do których ptaki nie powinny mieć dostępu.

Materiałem bazowym siatki jest najczęściej polietylen odporny na promieniowanie UV, jej wielkość jest właściwie dowolna, gdyż kilka jej części można łączyć w jedną całość za pomocą odpowiednich technik montażowych. Najczęściej instaluje się za pomocą stalowych linek o regulowanym naciągu. Ta technika pozwala uzyskać optymalny naciąg siatki na całej jej powierzchni, dodatkowym atutem jest estetyka tak zamontowanego zabezpieczenia. Siatki występują najczęściej w kolorach: piaskowym, czarnym, niekiedy nabyć można także siatki półprzezroczyste. Oczka siatek zazwyczaj mają kształt kwadratowy, w rozmiarach: 19, 28, 40, 50 mm.

Siatki są bardzo wytrzymałe, standardowy model o oczkach 50 x 50 mm posiada wytrzymałość na zerwanie wynoszące 396 kg/m2, siatki o mniejszych oczkach są jeszcze mocniejsze. 

Siatki te często są montowane jako zabezpieczenia przed wypadnięciem kotów bądź innych zwierząt domowych, w tym celu najczęściej instaluje się siatki o wzmacniany, splocie i oczku 40 mm. 

  Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie jest dozwolone, prosimy jedynie o umieszczenie linka do źródła tekstu.