510 005 031
biuro@kolcenaptaki.pl

Czyli jaka jest różnica między siatką przezroczystą, a siatką piaskową? Jaką siatkę dla kota wybrać?

Poniżej przedstawimy najważniejsze różnice między siatką bezbarwną i siatką piaskową. Skupmy się na początek na siatce transparentnej / bezbarwnej – jak sama nazwa wskazuje siatka jest pozbawiona koloru i jest po prostu przezroczysta. Siatkę tworzy pojedyncza bezbarwna nylonowa żyłka pleciona w niezależne, równe, kwadratowe oczka o boku 3 cm. Co to znaczy niezależne oczka? Oznacza to, że przy uszkodzeniu jednego oczka siatka się nie będzie dalej pruła i pęknięcie czy przecięcie jednej żyłki nie spowoduje, że w siatce pojawi się duża dziura, a jedynie „połączą się” ze sobą dwa oczka tworząc otwór 3×6 cm. Siatka bezbarwna jest siatką żyłkową, można ją porównać to żyłki na ryby, która jest bardzo mocna. Średnica żyłki, która tworzy siatkę wynosi 0,5mm (pół milimetra)

Siatka piaskowa czy też siatka beżowa to splot 6 bardzo cienkich nitek, wykonanych z bardzo mocnego polietylenu. Odporność siatki na rozerwanie wynosi 395 kg /m2 siatki – to naprawdę bardzo dużo i siatki nie da się przerwać w rękach. Siatka także zbudowana jest z niezależnych kwadratowych oczek, ale o nieco większym oczku tj. 5×5 cm. Siatka 50mm beżowa jest zdecydowanie mocniejsza od siatki bezbarwnej. Aby powstała dziura, czyli połączenie 2 sąsiednich oczek dająca rozmiar 10 x 5 cm musi pęknąć aż 6 nitek. W przypadku siatki bezbarwnej wystarczy jedna. Czy zatem siatka piaskowa jest dużo grubsza i zacieni balkon? Nie ! Siatka o Oczki 50x50mm ma zaledwie 0,7mm grubości. Fakt to nico więcej niż siatka bezbarwna, ale gołym okiem nie da się zauważyć tej różnicy.

Jaką siatę wybrać na balkon? Otóż jedna i druga cieszy się sporym zainteresowaniem i każda z nich ma swoje plusy i minusy. Bez wątpienie dużym plusem siatki bezbarwnej jest fakt, że jest transparentna,  przez co jest mniej widoczna, ma też mniejsze oczka, co może być jej plusem w przypadku zabezpieczenia dla kota lub minusem, bo mimo wszystko oczka są drobniejsze i psują widok z balkonu. Siatka piaskowa o oczku 50 mm jest na pewno mocniejsza, dzięki temu, że ma większe oczka lepiej się przez nią patrzy na świat, ale przez to, że ma kolor beżowy na pewno jest bardziej widoczna.

Decyzja, która siatka balkonowa jest lepsza i którą wybrać należy do Was.