510 005 031
biuro@kolcenaptaki.pl

Możemy się pochwalić największym w historii naszego kraju montażem zabezpieczeń przed ptakami w postaci systemu linek.  Skąd wiemy, że akurat ten montaż był największy ? A stąd, że jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która świadczy usługi montażu systemu linkowo – sprężynowego.

Na początku kilka słów na temat działania systemu linek. System zbudowany jest z pręcików dystansowych o wysokości 110mm trwale osadzonych w podstawkach. Pręciki rozmieszczamy na parapecie (czy innej powierzchni do zabezpieczenia) w odstępach 1,5m, a następnie między nimi rozciągamy linkę stalową o średnicy 0,7mm. Z jednej strony linka przymocowana jest bezpośrednio do słupka, z drugiej natomiast za pośrednictwem sprężynki. Ze względu na swoją budowę system linek jest niezwykle dyskretny. Ptak nie jest w stanie wylądować na powierzchni zabezpieczonej, a próba lądowania na lince powoduje rozciągnięcie sprężyny. W efekcie gołąb nie wyczuwa stabilnego podłoża i odlatuje.

We wrześniu ubiegłego roku zostaliśmy poproszeni o zaproponowanie zabezpieczenia budynku Centrali Kauflad przed ptakami. Kolce i spirale zostały odrzucone w przedbiegach, a jedynym skutecznym i bardzo dyskretnym rozwiązaniem był montaż systemu linkowo – sprężynowego. Na przełomie stycznia i lutego nasi technicy przeprowadzili montaż łącznie 4 kilometry i 350 m systemu linek.  Prace w większości można było przeprowadzić z wnętrza budynku, ale ponad 500 m linek montowanych było przy użyciu technik alpinistycznych, a także podnośników koszowych. W początkowym okresie montażu końca prac nie było widać, a parapety ciągnęły się w nieskończoność. Technicy codziennie pokonywali kilometry po długich korytarzach pięciopiętrowego obiektu, gdzie niebawem miała się przenieść Główna Siedziba Kaufladn w Polsce. Okno po oknie przybywało zamontowanych podstawek, a w pudełku przybywało szpulek, po pustych linkach. Niespełna po 15 dniach – sukces. Prace zostały zakończone, a zaangażowanych w nie było 6 techników, dwóch operatorów podnośników i koordynator prac, sprawujący nadzór nad całym przedsięwzięciem.  

Zachęcamy wszystkich do stosowania systemu linek, jako zabezpieczenia powierzchni przed ptakami. Linki są praktycznie niewidoczne i są w 100% bezpieczne dla ptaków. Sprawdzają się idealnie na parapetach, barierkach balkonowych itp. Produkt jest szczególnie chętnie wybierany w miejsca gdzie kładzie się duży nacisk na estetykę i detale jak np. hotele, biura itp.