510 005 031
biuro@kolcenaptaki.pl

Siatka balkonowa przeciw gołębiom

Poniżej przedstawimy dwa sposoby montażu siatek balkonowych przeciwko ptakom. Mogą Państwo wybrać montaż metodą standardową i montaż bezinwazyjny. Czym właściwie różnią się te dwie opcje ?

Montaż standardowy

Czyli montaż inwazyjny polega na nawierceniu w ścianach, podłodze oraz suficie niewielkich otwór, w których zostają osadzone kołki rozporowe. Następnie w te miejsca wkręcane zostają haki oczkowe  w rozmiarze 6 mm. Kolejnym krokiem jest rozciągnięcie linki stalowej między zainstalowanymi hakami. Nasza firma używa linki stalowej  fi 1mm dodatkowo zaopatrzonej w oplot PCV co znaczenie przedłuża żywotność linki.  Linka stalowa zostaje odpowiednio naciągnięta za pomocą śrub rzymskim. Dzięki temu cała konstrukcja staje się sztywna i przylega do elewacji. Do tak napiętej linki montujemy siatkę zaczepiając ją na specjalnych stalowych zszywkach.

Jakie są plusy:

– siatka jest dobrze napięta i ładnie się układa
– konstrukcja wytrzyma długie lata
– konstrukcja odporna na działanie czynników atmosferycznych

jakie są minusy:

– ingerencja w elewację przez nawiercenie otworów

Montaż metodą bezinwazyjną

W przeciwieństwie do opisanego wyżej systemu tutaj nie ingerujemy w elewację przez jej nawiercanie. Sam montaż odbywa się w dwóch etapach Do ścian, podłogi i sufitu zostają przyklejone specjalne zaczepy poliwęglanowe do siatki o wymiarach około 3 x 3 cm. Na tym kończy się etap pierwszy. Po odczekaniu minimum 48h na wiązanie kleju przystępujemy do etapu II. Między przyklejonymi wcześniej zaczepami rozciągamy linkę stalową. Podobnie jak w poprzedniej metodzie linka naprężana jest za pomocą śrub rzymskich jednak naciąg jest zupełnie mniejszy. Nie ma możliwości naprężyć linki zbyt mocno, gdyż zerwiemy przyklejone zaczepy. Kolejnym krokiem jest montaż siatki analogicznie jak przy montażu standardowym czyli za pomocą specjalnego zszywacza łączymy siatkę z linką stalową. Ze względu na zastosowanie kleju system jest znacznie mniej trwały niż w przypadku nawiercanych otworów z hakami. Każde dodatkowe obciążenie siatki niekorzystnie wpływa na spoinę. Zaczepy po jakimś czasie samoczynnie po prostu zaczną odpadać. Sama siatka również nie może być naciągnięta zbyt mocno.

Jakie są plusy

– nie dziurawimy  elewacji

jakie są minusy:

– system jest mniej trwały
– system nie jest odporny na działania mechaniczne, każde dodatkowe obciążenie siatki może doprowadzić do zerwania zaczepów
– montaż odbywa się w 2 etapach
– montaż jest droższy
– siatka jest słabiej naciągnięta