510 005 031
biuro@kolcenaptaki.pl

Zastanawiają się Państwo jak zamontować zakupione kolce bądź spirale? 

Dzięki temu krótkiemu poradnikowi ich montaż będzie niebywale prosty, zaś same zabezpieczenia będą trzymały się wiele lat. 

Pytanie: Czym montować kolce i spirale przeciwko ptakom?

Odpowiedź: Klejem montażowym

Bardzo często spotykamy się z pytaniem: jakiego silikonu użyć do montażu kolców?

Szanowni Państwo, silikon nie jest klejem, nie służy do łączenia materiałów, lecz do uszczelniania, nie może być więc stosowany do przyklejania kolców bądź spiral na żadnej powierzchni. Wiele osób nie zdaje sobie niestety z tego sprawy, mało tego, bardzo często sami sprzedawcy błędnie polecają silikon jako sposób montowania zabezpieczeń przeciwko ptakom, zaś sklepy online i stacjonarne sprzedają go jako uniwersalny środek klejący. 

Pytanie: Jaki klej montażowy?

Odpowiedź: Wśród wielu producentów kleju z pewnością polecić możemy kleje marek: Tytan, Soudal, Pattex. Najlepszym wyborem jest zakup kleju na bazie kauczuków syntetycznych bądź kleju neoprenowego, przestrzegamy zaś przed kupnem klejów dyspersyjnych (wodnych), gdyż ich odporność na warunki atmosferyczne jest znikoma.

Na rynku dostępne są kleje o różnych kolorach połączeń (białe, brązowe, przezroczyste etc.) możemy więc wybrać kolor dopasowany do koloru parapetu bądź elewacji. Z doświadczenia wiemy, iż najbardziej uniwersalne są kleje przezroczyste, ale ostateczna decyzja należy do Państwa. 

Pytanie: Czy kolce przeciw ptakom po jakimś czasie odpadają?

Odpowiedź: Prawidłowo założone kolce powinny pozostać przyklejone przez co najmniej 15 lat. Kolce założone niezgodnie ze sztuką mogą odpadać już po kilku dniach. Warto więc wynająć profesjonalną firmę montażową. 

Pytanie: Jak montować kolce i spirale do parapetów i obróbek blacharskich?

Odpowiedź: Najlepszym rozwiązaniem jest montaż za pomocą kleju montażowego, zaleca się unikania przewiercania obróbek blacharskich bez wyraźnej potrzeby. W niektórych wypadkach użyć także można wkrętów farmerskich z gumową podkładką. Zwiększają jednak one ryzyko dostania się wody pod obróbkę

Pytanie: Jak montować kolce i spirale do poręczy, barierek balkonowych

Odpowiedź: Jeśli szerokość poręczy jest wystarczająca używamy kleju. Jeśli barierka jest zbyt wąska używamy kleju montażowego oraz opasek zaciskowych/monterskich, co najmniej dwóch na jeden segment kolców, gwarantuje to wytrzymałość połączenia.

  Kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie jest dozwolone, prosimy jedynie o umieszczenie linka do źródła tekstu.