510 005 031
biuro@kolcenaptaki.pl

Jak pozbyć się gołębi z budynku ? 

Gołębie nie mają ściśle określonych miejsc, które zamieszkują. Dlatego najczęściej przebywają na poddaszach, gzymsach, a nierzadko strychach. Problem z ptakami jest ogólnie powszechny i boryka się z nim również wielu właścicieli magazynów czy hal produkcyjnych. Ptasie odchody są bardzo groźne dla zdrowia człowieka, w skrajnych przypadkach, zarażenie się roztoczami bądź pasożytami bytującymi w odchodach na przykład gołębi, może prowadzić nawet do śmierci.  Ponadto gołębie zamieszkujące hale i magazyny wyrządzają wiele szkód materialnych. Nie dość, że zanieczyszczają swoimi odchodami maszyny, co może prowadzić do ich awarii, ale również swoimi odchodami zanieczyszczając artykuły produkowane w danej hali lub przechowywane w magazynie. A każdy z nas zgodzi się, że nie najlepiej świadczy o firmie, sytuacja, której dostawczy nam fabrycznie nowy produkt zabrudzony odchodami ptaków. I nie ważne czy to są arkusze blachy, rury kanalizacyjne, kostka brukowa czy jakikolwiek inny produkt.

Ale co można z tym zrobić ?

Rozwiązanie wcale nie jest takie trudne. Wystarczy skupić się na odłowieniu ptaków przebywających w pomieszczeniu. Firma Kolcenaptaki.pl świadczy usługi w odławianiu gołębi i innych ptaków z różnych pomieszczeń. Metoda jest bardzo skuteczna, choć wymaga czasu i co najważniejsze jest bezpieczna dla ptaków. Pułapki stosowane przez naszą firmę są żywo łapkami, czyli specjalnie przygotowanymi klatkami, do której ptaki wchodzą, ale nie mogą z niej już wyjść. Taka pułapka jest stale monitorowana przez pracowników firmy, Kolcenaptaki.pl, a odłowione ptaki są niezwłocznie wypuszczane na wolność – oczywiście po za obiektem.

Co zrobić żeby ptaki ponownie nie wróciły do pomieszczeń, z których zostały odłowione ?

Tutaj z pomocą przychodzi wiele systemów do zabezpieczenia budynku. Przede wszystkim należy zabezpieczyć wszystkie otwory, którymi ptaki dostają się do środka. Do tego celu idealne są siatki o różnej średnicy oczek (w zależności od gatunku ptaków, z jakimi mamy do czynienia). Siatki świetnie sprawdzają się do zabezpieczenia okien, świetlików czy otworów wentylacyjnych. Bramy, rampy załadunkowe skutecznie możemy zabezpieczyć systemami dźwiękowymi czy ultradźwiękowymi.