510 005 031
biuro@kolcenaptaki.pl

Żel Bird Free odstraszający ptaki. W zasadzie jest to pierwszy produkt na rynku, który rzeczywiście jest odstraszaczem ptaków. Wcześniej często mówiono tak o kolcach czy spiralach – ale dziś nie o tym. Na rynku pojawił się nowy produkt – na polskim rynku, bo na Zachodzie i Dalekim Wschodzie produkt jest już znany od lat. Jest to żel Bird Free. Tak, żele pojawiały się już w sklepach wcześniej, ale nie takie. Tutaj mamy zupełnie nowy produkt, który działa na kilku płaszczyznach. Po pierwsze jest wizualną barierą dla ptaków – ptaki kojarzą żel z ogniem, więc go unikają. Po drugie działa na węch. Bird Free zawiera naturalne olejki zapachowe, które zniechęcają ptaki do przebywania w pobliżu tacek. A po trzecie działa na dotyk – żel dla ptaków jest nieprzyjemny i tylko w skrajnych sytuacjach decydują się na fizyczny kontakt z tackami z żelem.

Warto zaznaczyć, że tacki z żelem są gotowym produktem, wystarczy tylko zdjąć pokrywki i rozstawić tacki w sposób wskazany w instrukcji. Montaż jest szybki i łatwy. Producent jednak informuje, że przed montażem tacek z żelem należy oczyścić powierzchnię z nieczystości organicznych (odchody, gniazda, pióra itd.) tak, aby zlikwidować „ptasie zapachy”, które mogłyby neutralizować zapach żelu.  Tacki należy rozmieścić według schematu w zależności od nasilenia ptactwa:

Co ciekawe żel z powodzeniem był stosowany na drzewach, które upodobały sobie ptaki i zanieczyszczały odchodami zaparkowane poniżej samochody. Dla nas jest to bardzo ciekawy przykład zastosowania, bo oznacza to, że tacki z żelem można montować dosłownie wszędzie i na ten moment nie widzimy żadnych ograniczeń dla jego stosowania.

Żel jest odporny na warunki atmosferyczne i działa przez minimum trzy lata – co jest dobrym wynikiem zważywszy, że będzie na niego oddziaływał deszcz, śnieg czy wysokie temperatury słońca.